Създайте своя свят от нови посоки и приятели!

0897 034 777 0897 047 837 02 987 77 18 office@viatravelbg.com

Създайте своя свят от нови посоки и приятели!

0897 034 777 0897 047 837 02 987 77 18 office@viatravelbg.com

Екскурзия до Мексико – Загадките на Мексико, обиколна програма за група с водач

0
Цена
От€3,170
Цена
От€3,170
Резервирай
Свържи се с нас
Име и Фамилия*
Електронна поща*
Телефон*
Вашето запитване*
* Съгласен съм с Общите условия и Политиката за поверителност.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
В момента не може да направите резервация за тази програма. За повече информация, моля свържете се с нас.

Резервирай

Запази за по късно

Adding item to wishlist requires an account

10044
14 дни
от 14.03.2020 до 27.03.2020 г

ЗАГАДКИТЕ на МЕКСИКО

Маршрут: София – Франкфурт – Мексико сити – Грутас Толантонго – Пачука – Теотиуакан – Пуебла – *Чолула – Оахака – *Вкаменените водопади – Сан Кристобал де лас Касас – Паленке – Ушмал –  Мерида – Чичен Итца – Ик Кил – о-в Холбокс – Канкун – Франкфурт – София

14 дни / 12 нощувки/ 12 закуски/ 3 обяда/ 6 вечери

Дата: 14 март – 27 март 2020 г.

Мексико е загадъчно и необятно, с атмосфера, пропита от историята на трудно понятните олмеки и маи, сапотеки, толтеки и ацтеки. Имената на техните градове Теотихуакан, Ушмал, Паленке, Чичен Итца… разпалват въображението с тайнственото си звучене, но и до днес много моменти от историята на този удивителен народ, изградил в древността смайваща цивилизация, остават неразгадани.
Археолозите са убедени, че рано или късно ще открият неговите тайни, но колкото и дълбоко да копаят, никога няма да стигнат до същността на тяхната мистика. Тя ще продължи да обитава душата на днешно Мексико, която трябва да бъде ако не “видяна”, то поне почувствана – едновременно примитивна и величествена, вдъхваща на простосмъртните силата да превърнат благата в царства.

 

Галерия
Програма

Ден 1(14.03.2020) - София / Франкфурт / Мексико сити

Излитане в 07:10 часа от летище София с редовен полет на Lufthansa. Кацане във Франкфурт в 08:50 часа. Излитане в 13:35 часа за Мексико сити. Кацане в Мексико сити в 18:55 часа. Посрещане от местен представител. Трансфер и настаняване в хотел в центъра на столицата на Мексико. Нощувка.

Ден 2(15.03.2020) – Целодневна туристическа програма в Мексико сити + обяд

Закуска. Денят е посветен на космополитния град, разположен на високо плато, обграден от планини – жизненият център на страната. Туристическата ни програма започва по булевард Реформа, последвана от фото-пауза на Паметника на независимостта, чиято колона е увенчана от златен ангел. Посещаваме площада на трите култури в Тлателолко, където върху руини от храм от предколумбовата епоха е построена испанската църква Св. Якоб, заобиколен от високоиздигащи се съвременни сгради. Следва обяд на терасата на ресторант с гледка към централния площад Сокало (площада на Конституцията). Програмата продължава с пешеходна разходка из площада като ще започнем с Националния дворец с 9-те стенописа на Диего Ривера, рисувани между 1929 и 1951 г. и описващи мексиканската цивилизация от пристигането на бог Кетцалкоатл (Пернатата змия на езика на ацтеките) до постреволюционния период. Продължаваме с разглеждане на останките от древния Теночтитлан (някога най-големият град и столица на империята на ацтеките), част от които е Темпло Майор – стъпаловидната пирамида, представляваща церемониален театър, увенчана с два храма – в чест на бога на дъжда и на бога на слънцето и войната. Пирамидата се извисявала на 45 метра над площада, а основата ѝ била украсена със скулптури на змии – свещени животни за ацтеките. Археолозите са открили десетки хиляди артефакти, които ще помогнат за разгадаването на ацтекската представа за Вселената. Завършваме с посещение на митрополитската катедрала Успение Богородично с впечатляваща мексиканска барокова архитектура – най-старият и най-голям храм в Америка, седалище на Мексиканската архиепископия на католическата църква. Връщане в хотела. Свободно време. Нощувка.

Ден 3(16.03.2020) – свободно време в Мексико сити или *посещение на музеите на Фрида Кало и Лев Троцки

Закуска. Свободно време или *организирано посещение на музеите на Фрида Кало и Лев Троцки. Отправяме се към елегантния колониален квартал Койоакан, в който се намира къщата-музей на Фрида Кало, известна като „синята къща” – дом, който тя споделя и с Диего Ривера – любовта на живота ѝ. Фрида Кало е една от легендите на 20 век. И не само заради уникалния стил, който се наблюдава в картините ѝ, но и заради самата ѝ личност. Дъщеря е на мексикански революционер. Позната е не само с емблематичните си сключени вежди, а и с това, че обожава да носи фолклорни носии и индиански накити. Четири години след смъртта ѝ къщата е превърната в музей. Всеки ъгъл разкрива част от живота и вдъхновенията на Фрида, както и самотата ѝ. За автопортретите си, с които става известна, тя самата казва: „Рисувам себе си, защото толкова често съм сама, и защото обектът, който познавам най-добре, съм самата аз.” В Синята къща ще видите някои от най-известните картини на мексиканката и на нейния съпруг Диего Ривера, както и творби на художници, приятели на двойката. Продължаваме с посещение на музея на Лев Троцки, руския революционер и политически бежанец от 1936 г., преследван заради съдържанието на книгата си „Преданата революция”. Той намира убежище за себе си и жена си в дома на Кало и Ривера. На 21 август 1940 г. Троцки умира след опита за убийство от близкия до неговото обкръжение агент на НКВД и испански комунист Рамон Меркадер. След кремацията е погребан в двора на къщата си в Койоакан.

Мексико е тръпчиво и вкусно, с гастрономия, каквато по сложност и разнообразие на вкусовете се среща на малко места в света. Предлагаме ви *вечеря в ресторант на площад Гарибалди, където наред с вкусната традиционна мексиканска кухня, ще бъдете свидетели на удивително шоу – представяне на мексиканската култура на фона на жива музика, изпълнявана от известните мариачи. Нощувка.

Ден 4(17.03.2020) – Грутас Толантонго / Пачука

Закуска. Отпътуваме към мексиканския курорт Толантонго, примамващ с величествени каньони, водопади и горещи извори, които бликат от хилядолетия в основите на групата пещери и тунели Толантонго. Грутас Толантонго днес представлява уникален по рода си аквапарк, разположен сред невероятната красота на долината Маскитал – стръмен каньон, висок стотици метри, чисти и топли термални води и скални феномени. Това, което отличава курорта е вулканично загрятата река с температура на водата 34 градуса. Тя следва дъното на каньона, образувайки с водопадите си интересни форми на камери, пещери и тунели, които са като естествена парна баня. Човешката ръка е оформила удобни басейни в топлата река и притоците ѝ, за да осигури комфортна почивка. След няколкочасовия престой се отправяме към бившето миньорско градче Пачука – столица на мексиканския щат Идалго, „съживено” от социален проект, потопил го в цветове. Пачука е известен с репутацията си на града, в който се е зародил футболът в Мексико, пренесен от миньори от Корнуол, Великобритания, които дошли тук да работят в мините за сребро. Настаняване в хотел в центъра на града. Вечеря в ресторант, разположен на главния площад до историческата часовникова кула, построена в чест на 100-годишния юбилей от независимостта на Мексико. Нощувка.

Ден 5(18.03.2020) – Теотиуакан / Пуебла / *екскурзия до пирамидата в Чолула

Закуска. Отпътуваме за Теотиуакан, на 1 час път от Пачука. Това име, което на испански, а и на местния диалект звучи като Теотиуакан е ацтекско по произход и означава „родното място на боговете”. То е дадено неслучайно. Някога Теотиуакан (ЮНЕСКО) е бил най-големият град на доколумбова Америка. Той е бил един от първите истински градски центрове в западното полукълбо и в епохата на своя разцвет между 150 г. и 450 г. в него са живели около 250 000 души. И макар през VII-VIII век градът да е бил опожарен от нашественици и изоставен, в него са останали куп смайващи въображението археологически руини и оцелели постройки. Най-внушителна сред тях е Пирамидата на слънцето, третата най-голяма пирамида в света след тези в Чолула (отново в Мексико) и Гиза. Днес тя е с няколко метра по-ниска от времето, когато е била построена, тъй като липсва олтарът на върха ѝ, от който древните жители на Теотиуакан отправяли молитви към боговете. Дори свирепите ацтеки били обзети от страхопочитание при първата си среща с Теотиуакан. През XIII век, когато ацтеките нахлули в Централно Мексико, някога процъфтяващия град отдавна вече бил изоставен от загадъчните си строители. Неговото величествено церемониално средище било обрасло с гъста растителност. Ацтеките дали на мястото настоящото му име и нарекли неговите най-импозантни сгради според своите собствени вярвания – Пирамидата на Слънцето и Пирамидата на Луната. Като решили, че някои от постройките са гробници, те кръстили основния булeвард „Пътят на мъртвите”, който пресича церемониалния център на Теотиуакан и свършва пред Пирамидата на Луната – платформа за публични ритуали и жертвоприношения, наподобяваща по форма далечната планина. Не знаем защо, но около 600 г. внезапна и жестока разруха сполетяла селището и голяма част от населението избягала. Оставили малко писмени документи и интригуващи следи от някога могъща култура. Обяд в Теотиуакан. След срещата със загадките от миналото, се отправяме към една от гастрономическите столици в Мексико – град Пуебла, основан в далечната 1531 г. Настаняване в хотел. Град Пуебла е разположен в обширна долина в централното плато на Мексико. Макар да е тих провинциален град, той е столица на щат Пуебла и е четвъртият по големина в страната. Градът съхранява удивително архитектурно наследство от колониалната епоха, сред което се откроява множеството от църковни ансамбли. Заради своя исторически център, градът е включен в списъка на ЮНЕСКО за световно наследство. Заобиколен от планини и вулкани, той предоставя пленителна панорама. В Пуебла се намират най-високите и впечатляващи вулкани в страната – Попокатепетъл, Истаксиуатъл и Малинче. Над вечната снежна шапка на Попокатепетъл (5452 м) от време на време се вие едва забележима струйка дим, свидетел за последните му изригвания. Неслучайно индианците са го наричали Димящата планина. Свободно време. Предлагаме ви *екскурзия до съседния т.нар. Вълшебен град Чолула, известен с обвитата в мистерия пирамида, призната в Книгата на Гинес за най-голямата в света. Има теории, че Великата пирамида в Чолула е построена в чест на Кетцалкоатл (едно от най-важните божества в мезоамериканския пантеон) за усмиряване на близката вулканична планина Попокатепетл. Някои от контурите на планината са изобразени в дизайна на пирамидата и другото ѝ име неслучайно е Тлачиуалтепетл, което означава „планина, направена от човек“. Това не е една-единствена пирамида, а изградени една върху друга шест пирамиди. Растяла е постепенно, като всяка следваща цивилизация е подобрявала завареното. Това е съзнателен опит да се съхрани връзката с миналото. Когато през 1519 г. в Чолула пристига Ернан Кортес пирамидата вече приличала на естествен хълм, върху който испанците добавят последния щрих – символ на християнската победа – катедралата „Нуестра сеньора де лос Ремедиос“, посветена на Богородица. Нощувка.

Ден 6(19.03.2020) – Оахака / *възможност за посещение на вкаменените водопади Hierve el Agua

Закуска. Отпътуваме към стария колониален град Оахака (ЮНЕСКО). Той е главен град на едноименния щат, често наричан „най-мексиканския град” в републиката – едно от местата в Мексико, където най-добре може да усетите типичната местна култура и нрави. Оахака и съседният щат Чиапас са с най-многобройно индианско население в сравнение с която и да било друга област на Мексико. Тук индианските вярвания, традиции и маниери битуват от векове насам, което е още една причина Оахака да е магнетична дестинация за любителите на чуждите култури. Пристигане в града в ранния следобяд. Свободно време за разходка и обяд. Настаняване в хотел. Следобяд ви предлагаме *възможност да посетите вкаменените водопади Hierve el Agua (на 70 км източно от Оахака). Когато наближавате Hierve El Agua, пред очите ви се разкрива приказна гледка. Стичаща се по скалите вода образува големи сталактити като структура, подобна на тази в пещерите. В превод от испански, Hierve El Agua означава „кипяща вода“. Името идва от бълбукащи минерални извори. Изглежда така, сякаш водата „ври“, заради голямото налягане, с което тя извира от земята, но всъщност водата е с нормална температура и изключително богата на минерални съединения, а туристите могат да се къпят в топлите минерални басейни над скалата. Тъй като „кипящата“ вода е богата предимно на калциев карбонат и магнезий, в продължение на хиляди години са се изградили минералните залежи, които създават ефект на вкаменени водопади, изглеждащи като бяла вода, замръзнала във времето. Приввечер пешеходна разходка с местния екскурзовод сред колониалната атмосфера на историческия център на Оахака.

Нощувка.

Ден 7(20.03.2020) – Сан Кристобал де лас Касас

Ранно отпътуване за Сан Кристобал де лас Касас (закуска сух пакет). Следобяд пристигане в Сан Кристобал де лас Касас – колоритен град, разположен в малка долина в района на Централните планини на мексиканския щат Чиапас. Настаняване в централно разположен хотел. В оставащата част на деня ще се разходим из центъра, известен със запазената си испанска колониална планировка и архитектура, включваща керемидени покриви, калдъръмени улички и балкони от ковано желязо, украсени с цветя. Сан Кристобал е бил столица на щата до 1892 г., но все още се смята за негов културен център, благодарение на богатата си история и наличието на коренно местно население. Сред основните забележителности е централният площад Сокало, в центъра на който е издигнат павилион, по чиято фасада има надписи, отбелязващи основни събития от историята на града. Останалата част от площада е изпълнена с градини и е заобиколена от най-важните исторически сгради и изящни домове. Сред емблематичните символи на града е Катедралата Сан Кристобал, чиято главна фасада е обърната не с лице към площада, а към своя собствен атриум (вътрешно дворно пространство), наречен Катедралният площад. Посветена е на патрона на града Сан Кристобал и в архитектурния ѝ облик се вплитат елементи на европейски барок, мавърски и местни стилове. Недалеч от площада се намира църквата Санто Доминго (завършена през 1551 г.), част от доминикански манастир. Нейната фасада, изцяло реставрирана през 2006 г., се счита за един от най-богато орнаментираните представители на колониален барок в Латинска Америка, а пищният ѝ позлатен дървен интериор, простиращ се по цялата й дължина, допълва усещането за това богатство. На територията на манастирския комплекс се намира голям пазар за ръчно изработени занаятчийски предмети. Вечеря. Нощувка.

Ден 8(21.03.2020) – Паленке

Закуска. Днес ни очаква поредния вълнуващ ден. Отправяме към един от най-красивите обекти на маите – кралския град Паленке (ЮНЕСКО), който е приютил векове на прекрасно изобразително изкуство и архитектура. Градът се превърнал във важна регионална столица при управлението на най-великия владетел – Кинич Ханааб Пакал (Слънчевият щит), който заел трона на 12-годишна възраст през 615 г. и царувал през следващите 68 години. Той поставил началото на амбициозна строителна програма, която подготвила сцената за последвалите проекти на неговите наследници. Пристигаме, а обедното слънце разпръсква сутрешната мъгла, за да разкрие величествените руини на Паленке, скътани между стръмните склонове с кедрови и махагонови дървета. Дворецът на цар Пакал представлява чудо на инженерната мисъл със своята кула, дворове и акведукт, осигуряващ постоянен приток на прясна вода. След срещата с това магично място придобиваме представа за емоционалния и автентичен заряд, който то носи. Твърде многото неясноти и неоткрити все още археологически паметници на маите в Паленке са повод да ги ннаречем загадъчна култура, чиито тайни тепърва ще стават достояние на света. Привечер настаняване в хотел. Вечеря. Свободно време за почивка и освежаване сред градините и басейна на хотела. Нощувка.

Ден 9(22.03.2020) – Ушмал

Ранна закуска. Отпътуване за Ушмал, разположен в област Юкатан, в района Пуук. Пристигане следобяд и начало на разглеждане на един от най-добре запазените древни градове на маите (в списъка на ЮНЕСКО за Световно културно наследство от 1996 г.). Името Ушмал означава „построен три пъти“ и отразява разнообразието от архитектурни стилове в района. От входа на архитектурния ансамбъл се открива внушителната Пирамида на вълшебника – поразителна структура, която свидетелства за астрономическите познания на маите. Ушмал се задържал на върха в продължение на век и половина – от ок. 800 г. до 950 г., управляван от мъдри владетели и получил тласък от недълговечен съюз с Чичен Итца. Величествените пирамиди изобразявали символични планини и били извор на силата на прадедите. Пирамидата на вълшебника в Ушмал напомня за господството на града над Юкатан в залезните години на класическия период. Стилът и характерът на скулптурите бил необикновен и вдъхващ страхопочитание, а майсторството и прецизността на изпълнение – поразителни. Както във всички други маянски градове, и в този съществува игрище за игра на топка, което било свещено място. Там стоновете на играчите и виковете на тълпата отеквали като молива. Не толкова спорт, колкото ритуал, играта на топка била метафора на мита за сътворението и битка между доброто и злото, а игрището било портал към отвъдното. На север от него четири дълги дворци образуват т.нар. Квадратен манастир, а наблизо се намира елегантната източна колонада. Те са част от многото богато украсени структури, поръчани от последния известен владетел на Ушмал – Чан Чак Какнал Ахау, или Господарят Чак. Друг шедьовър на маянското изкуство е Къщата на губернатора, която въплъщава върховите постижения на архитектурния стил Пуук с покрита със сложни релефи фасада върху стени от камък и бетон. Издигната около 900 г. като резиденция на цар Господаря Чак, структурата е украсена със символите на неговия едноименен бог (бога на дъжда Чак). Следващото столетие било белязано от бърз упадък на града, който скоро бил изоставен. Неговата столица оказва смазващо въздействие върху посетителя, като без съмнение Господарят Чак е искал точно това. Нощувка.

Ден 10(23.03.2020) – Мерида / Чичен Итца / Ик Кил / остров Холбокс

Закуска. Денят ни започва с кратка панорамна обиколка на „белия град” Мерида – елегантна смесица от колониална и неокласическа архитектура, след което се отправяме към може би най-известния древен град на маите – Чичен Итца (ЮНЕСКО). Основан в края на VIII век в централните части на Северен Юкатан, той разцъфнал по удивителен начин само за век, привличайки пътешественици, търговци и поклонници от целия полуостров. Чичен Итца бил космополитно средище с висока култура и множество етноси и езици, с елегантни обществени сгради – гигантски пирамиди и храмове, дворцови резиденции и астрономически обсерватории. Разполагал с два големи естествени кладенеца – сенотес, всеки един от които осигурявал достатъчно вода за снабдяването на града. Жителите на Чичен Итца почитали един също толкова космополитен бог, наречен Кукулкан. По платата на Мексико същият бог бил известен като Кетцалкоатл (Пернатата змия). Прекрасен и опасен, той бил едновременно бог на войната и на сътворението. Вдъхновявал воините, но също така „напоявал” царевичните ниви и покровителствал търговията. Символ на Чичен Итца е 24-метровата пирамида Ел Кастийо („Замъкът”), построена, за да всява страхопочитание. На върха ѝ се издига храм на пернатия бог змия Кукулкан, до който водят четири широки стълби. За да се засили соларната връзка, общият брой на стъпалата по 4-те страни и храма е 365. По време на пролетните и есенни равноденствия залязващото слънце хвърля сенки, които се плъзгат като змии по северното стълбище. Близо до Ел Кастийо в централната част на Чичен Итца се издига кръглият Каракол („обсерваторията”), чиито прозорци са ориентирани спрямо благоприятни разположения на небесните тела. Благодарение на грижливото изучаване на небето маите са създали прецизен слънчев календар. Чичен Итца бил религиозен център, но също и град на воини. В Горния храм на ягуарите стенописците изобразили как армиите на Чичен Итца изличават села и обсаждат градове, видимо подпомагани от гигантски свръхестествени пернати змии. Тук се намира и игрището за игра на топка, което е най-голямото открито в градовете на маите. Тук дpeвнитe cтpoитeли изпoлзвaли пpи пocтpoявaнeтo ocoбeн aĸycтичeн eфeĸт, ycилвaщ и нaй-тиxитe звyци. Двама души, застанали в двата края на игрището, на 160 мeтpa един от друг, мoгaт дa бeceдвaт cъвceм cпoĸoйнo, бeз дa нaпpягaт глac. След срещата ни с удивителния и тайнствен свят на маите, предстои да се запознаем с последния в програмата ни пример за тяхната находчивост – кладенецът Ик Кил. В превод името на този култов водоем означава „място, където се ражда вятърът“. Водата започва на 26 м под нивото на земята, а дълбочината ѝ е 40 м при диаметър 60 м. За тези, които се чувстват изкушени да поплуват във водата, има стъпала, които се спускат надолу сред живописната растителност и малките водопади около Ик Кил. След освежителната почивка и обяд (включен в цената) продължаваме нашето пътешествие към едно удивително и спокойно място, където заслужено ще се отдадем на ласките на морето – остров Холбокс – скритото съкровище на Мексико, една от добре пазените тайни. Настаняване в хотел на брега. Вечеря. Нощувка.

Ден 11(24.03.2020) – остров Холбокс

Закуска. Свободен ден или пожелание допълнителна екскурзия. Далеч от шума на познатите туристически дестинации, на север от полуостров Юкатан, се крие дългият 42 км остров Холбокс. Девствената му красота е перфектният екстериор, който ни заобикаля. Хотелът ни е подготвил за своите гости и разнообразие от занимания, с които да запълнят времето си. Уиндсърфинг, кайтбординг, езда, гмуркане, спа процедури – това са само малка част от нещата, които разкриват красотата на острова по неповторим начин. Вечеря. Нощувка.

Ден 12(25.03.2020) – остров Холбокс

Закуска. Свободен ден или пожелание допълнителна екскурзия. Неповторима туристическа дестинация далеч от масовия туризъм, той е свят на китови акули, делфини и различни водни птици, свят, в който залези, лунна светлина и милион звезди се отразяват нощем в морето. Пътища от пясък и почти никакви коли превръщат престоя ни в отморяваща почивка на златни плажове. Вечеря. Нощувка.

Ден 13(26.03.2020) – остров Холбокс / Канкун

Закуска. Свободно време. Освобождаване на стаите. Отпътуване за Канкун. Излитане от летище Канкун в 22:05 часа с полет на Луфтханза до Франкфурт

Ден 14(27.03.2020) – Франкфурт / София

Кацане на летище Франкфурт в 14:05 ч. Излитане в 19:15 часа. Кацане на летището в София в 22:25 ч.

Цени

Настаняване - цени

  • Датa: 14/03/2020 - 27/03/2020
  • Цена на човек в двойна стая - 3170 € / 6200 лв.
  • Доплащане за единична стая - 690 € / 1350 лв.
Цената включва

Пакетната цена включва:

  • Самолетен билет София – Франкфурт – Мексико сити А/К Lufthansa;
  • Самолетен билет Канкун – Франкфурт – София с А/К Lufthansa;
  • Летищни такси (355 € към 27.07.2019 г., подлежат на препотвърждение);
  • Трансфер летище Мексико сити - хотел;
  • Трансфер хотел – летище Канкун;
  • Транспорт с малък автобус/микробус по маршрута, описан в програмата;
  • Местни екскурзоводи по време на целия престой;
  • 12 нощувки със закуски в хотел 4**** и 3***, както следва:
  • 3 нощувки със закуски в хотел NH Centro Historico 4**** (или подобен) в Мексико сити;
  • 1 нощувка със закуска в хотел Mision Express Pachuca 4**** (или подобен) в Пачука;
  • 1 нощувка със закуска в хотел Colonial de Puebla 3*** (или подобен) в Пуебла;
  • 1 нощувка със закуска хотел Casa Conzatti 4**** (или подобен) в Оахака;
  • 1 нощувка със закуска в хотел Casa Vieja 4**** (или подобен) в Сан Кристобал де лас Касас;
  • 1 нощувка със закуска в хотел Chan-Kah Resort Village 4**** (или подобен) в Паленке;
  • 1 нощувка със закуска хотел Uxmal Resort 4**** (или подобен) в Ушмал;
  • 3 нощувки със закуски в хотел HM Villas Palapas del Mar 4**** (или подобен) на о-в Холбокс;
  • 3 обяда, както следва:
  • 1 обяд по време на обиколката на Мексико сити;
  • 1 обяд в Теотиуакан;
  • 1 обяд в Ик Кил;
  • 6 вечери, както следва:
  • 1 вечеря в ресторант в центъра на Пачука;
  • 1 вечеря в хотела в Сан Кристобал де лас Касас;
  • 1 вечеря в хотела в Паленке;
  • 3 вечери в хотела на о-в Холбокс
  • Целодневна туристическа обиколка на Мексико сити;
  • Входна такса за престоя в курорта Толантонго;
  • Посещение на археологическия комплекс Теотиуакан с вкл. входна такса;
  • Пешеходна в историческия център на Оахака;
  • Пешеходна разходка в Сан Кристобал де лас Касас;
  • Посещение на археологическия комплекс Паленке с вкл. входна такса;
  • Посещение на археологическия комплекс Ушмал с вкл. входна такса;
  • Кратка панорамна обиколка на Мерида;
  • Посещение на археологическия комплекс Чичен Итца с вкл. входна такса;
  • Посещение на Ик Кил с вкл. входна такса;
  • Фериботни такси до/от о-в Холбокс;
  • Местен екскурзовод по време на цялото пътуване (без престоя на о-в Холбокс);
  • Водач-преводач от България по време на пътуването;
  • Медицинска застраховка с покритие 10 000 евро
Допълнителни екскурзии и услуги

Цената не включва:

  • Посещение на музеите на Фрида Кало и Лев Троцки – 85 €
  • Вечеря с фолклорна програма в Мексико сити – 55 €
  • Екскурзия до Чолула – 30 €
  • Посещение на вкаменените водопади Hierve el Agua до Оахака – 94 €
  • Допълнителни мероприятия на о-в Холбокс – ще се уточнят на по-късен етап
  • Бакшиши - общо 50 € на човек за целия престой (заплащат се предварително в България при доплащането)
  • Доплащане за застраховка "Помощ при пътуване" на ЗК "Евроинс" за лица над 65 г.: 20 лв;
  • По желание при сключване на договора и заплащане на депозита – сключване на застраховка „Отмяна на пътуване” на ЗК „Евроинс“ или ЗК „Мондиал Асистанс”.
Допълнителна информация

Забележка: Цените за допълнителните мероприятия са на база минимум 6 записани и включват трансфери, местни екскурзоводи и входни такси. Заявяват и заплащат предварително в България.

 

*Пакетната цена е формирана при обменен курс 1 $ = 1.74 лв. В случай на покачване курса на долара, пакетната цена може да претърпи промяна!

ПАРИЧНА ЕДИНИЦА: мексиканско песо (1 лев ~ 11.14 MXN)

МИНИМАЛЕН БРОЙ ТУРИСТИ: 15

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ: задграничен паспорт с 6-месечна валидност от датата на връщане; няма задължителни имунизации, които да се изискват при пътуване до Мексико. За деца под 18 г., пътуващи без един или двамата родители се изисква нотариално заверена декларация от единия или двамата родители (в зависимост от случая), чийто оригинал и копие трябва да се представят от придружителя на детето на граничните власти!!!

НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ: депозит 1200 € при сключване на договор по ранни записвания до 30.09.2019 г.; депозит – 50 % по стандартни цени; доплащане – 60 дни преди датата на отпътуване.

Туроператор ВИА ТРАВЪЛ ООД е застрахован по смисъла на чл. 42 от Закона за Туризма в застрахователна компания ЕВРОИНС със застрахователна полица № 3700100001937

We are using cookies to give you the best experience. You can find out more about which cookies we are using or switch them off in privacy settings.
AcceptPrivacy Settings

GDPR

Добре дошли на интернет страницата на туристическа агенция VIA Travel. Обменът на данни между Интернет потребителите и уеб сайта ни е защитен с най-високото ниво на сертификат за Интернет сигурност. Като лицензиран туроператор ние събираме и обработваме лични данни само след изричното Ви одобрение. С това съобщение Ви уведомяваме, че уеб сайтът ViaTravelbg.com може да събира cookies (т. нар. „бисквитки“). Ако продължите да го използвате приемаме, че сте съгласни с това.